Carrywater - business architects

Grupa

Carrywater Group to największa w Polsce firma specjalizująca się w zarządzaniu projektami i wdrażaniu w organizacjach kultury zarządzania przez projekty. Carrywater dysponuje zespołem ponad 50 Project Managerów i ekspertów oraz partnerami zewnętrznymi.

Filozofia budowy grupy zakłada elastyczną formę naszej współpracy z partnerami i w efekcie powoduje, że struktura firmy i jej koszty są z założenia lekkie, a model pracy z partnerami – sieciowy tj. biznesowy odpowiednik Web 2.0. W przeciwieństwie do firm o „cięższej” strukturze zatrudnienia, Carrywater nie obciąża klienta ukrytymi kosztami wynikającymi z prowadzenia działalności.

W skład Grupy wchodzą:

Carrywater Group S.A. (dawniej: Carrywater Consulting Sp. z o.o.) – główna spółka matka, integrator wiedzy, kompetencji i rozwiązań dostarczanych przez specjalistów z powiązanych kapitałowo spółek partnerskich. Oferuje usługi doradcze i zarządcze w trzech nowatorskich modelach: ConsultingInterim i Ventures.

NetTeam Solutions S.A. – dostawca dedykowanych rozwiązań IT, a także systemów wspierających automatyzację procesów biznesowych. Firma specjalizuje się w budowaniu rozwiązań zgodnie z wymaganiami klientów, integracji z innymi systemami klienta, a także zapewnia wdrażanie rozwiązań opartych na produktach własnych z linii NetTeam. Zespół managerów, analityków i programistów NetTeam ma ponad 10-letnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań IT. Spółka powstała w kwietniu 2011 r. przez wydzielenie zorganizowanego przedsiębiorstwa z Carrywater Consulting Sp. z o.o.

W ramach głównej spółki grupy działa Carrywater Ventures – fundusz powołany z myślą o wspieraniu projektów inwestycyjnych realizowanych wspólnie z klientami, a także dla wspierania innowacyjnych projektów wewnętrznych. W centrum zainteresowania funduszu znajdują się projekty osadzone w obszarach nowoczesnych technologii IT, usług profesjonalnych, technologii mobilnych, usług i produktów hi-tech oraz zarządzania wiedzą i know-how. Opracowywane są również projekty innowacji w branży energetycznej m.in. mikrogeneracja, optymalizacja użycia energii, eliminacja strat.
Carrywater Ventures zainteresowane jest m.in. takimi projektami, jak aplikacje mobilne, produkty i usługi aplikacyjne cloud, rozwiązania zapewniające dostęp do lepszej jakości informacji, a także rozwiązania dla masowego odbiorcy bazujące na społecznościowych relacjach. Zespół prowadzący fundusz powołał do życia spółki: Tequila Mobile S.A., Information Market SA (dawniej e-petrol.pl) oraz Wisdio S.A.

Fundusz wspiera następujące przedsięwzięcia:

Tequila Mobile S.A. – od 2007, globalnie działająca platforma cyfrowej dystrybucji aplikacji mobilnych. Ze sprzedażą w 80 krajach, dostarczająca mobilne aplikacje na telefony komórkowe (specjalizuje się w grach w modelu freemium). Zarządza platformą Tequila Planet, z której korzysta już ponad 10 mln użytkowników. Platforma zapewnia marketing mobilny, bezpośrednią dystrybucję mobilnych aplikacji do końcowych użytkowników oraz monetyzację i rozliczanie mikro-transakcji dla własnych aplikacji i dla partnerów, tj. developerów gier z całego świata. Firma posiada sieć przedstawicieli reprezentujących Tequila w kluczowych regionach na świecie. Spółka została zarejestrowana w grudniu 2007 po spin-off innowacyjnego projektu R&D prowadzonego od 2003 w ramach Carrywater.
W 2011 r. firma zdobyła 3. miejsce w kategorii „Wschodzące Gwiazdy” w 12. edycji konkursu firmy doradczej Deloitte Technology Fast50 Central Europe 2011 grupującego najszybciej rozwijające się firmy z regionu Europy Środkowej, działające w branży TMT (Technologie, Media, Telekomunikacja). Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym powstania firmy: „Świat gra z Tequila Mobile

Wisdio S.A. – od 2011, firma z produktem-serwisem globalnym typu „social search” dostępnym przez Internet i jako aplikacja mobilna. Wisdio to rozwiązanie ułatwiające wyszukiwanie odpowiedzi na specjalistyczne pytania dzięki pomocy sieci ekspertów i użytkowników portalu. Budowana platforma umożliwia komercyjne udostępnianie wiedzy przez ekspertów dla zainteresowanych osób. Dzięki Wisdio klienci biznesowi mogą organizować wiedzę i udostępniać ją wewnętrznie lub dla swoich klientów. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym powstania firmy: „Rośnie sieć społecznej mądrości Wisdio

Information Market S.A. – od 2011, dostawca serwisów informacyjnych, m.in. lider w dziedzinie specjalizowanych płatnych serwisów e-petrol.pl dla branży paliwowej. Firma dostarcza wiodącym sektorom gospodarki informacje o prognozach cen, notowaniach surowców, wydarzeniach, ludziach i firmach. Information Market to także niezależna firma doradcza, jej zespół konsultingowy specjalizuje się w świadczeniu usług konsultingowych i analitycznych wspomagających handel paliwami w Polsce.

Przedsięwzięcia znajdują się w portfelu Carrywater Ventures Limited kontrolowanym przez głównego akcjonariusza Carrywater.

polecamy: