Carrywater - business architects

Ventures

Projektujemy i realizujemy innowacyjne przedsięwzięcia

W ramach Ventures tworzymy pomysły, budujemy przedsięwzięcia i przyspieszamy wzrost firm. Jako praktycy angażujemy się w realizację pomysłów. Doświadczenie mówi, że pomysły przychodzą łatwo, ale ich realizacja jest trudniejsza. Mając doświadczenie z wielu z sukcesem zrealizowanych przedsięwzięć wspieramy przedsiębiorców w kształtowaniu i budowaniu ich biznesu.

Ventures to nowatorskie podejście, umożliwiające urzeczywistnienie najbardziej innowacyjnych i trudnych projektów. Jego formuła pozwala zminimalizować ryzyko biznesowe, które często bywa hamulcem w procesie zdobywania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Ventures stwarza takie możliwości, w których innowacyjne pomysły można sprawniej wdrażać z mniejszym ryzykiem niepowodzenia.

Carrywater Ventures to połączenie modelu finansowania przez fundusze venture capital z potencjałem zespołu konsultingowego firmy. Carrywater, we współpracy z Klientem, realizuje inwestycje „pod klucz” – od pomysłu do skutecznego wdrożenia innowacji lub optymalizacji. Carrywater pełni tu rolę nie tylko architekta biznesu dla klienta, ale jest także partnerem biznesowym i finansowym w przedsięwzięciu.
Ventures to także droga dla najbardziej przedsiębiorczych konsultantów, którzy mogą proponować własne pomysły (iGen) biznesowe do realizacji w ramach finansowanych przez Carrywater innowacyjnych przedsięwzięć.

Realizacja innowacyjnych przedsięwzięć „pod klucz” w ramach Ventures

Carrywater Ventures zakłada utworzenie wspólnej z Klientem spółki celowej, współfinansowanej za pośrednictwem funduszu venture capital (dodatkowo wspieranego przez zewnętrzne fundusze private equity), w której Carrywater przyjmuje odpowiedzialność za wdrożenie innowacji, nowego produktu lub optymalizacji. Po założonym czasie Carrywater wychodzi z inwestycji na warunkach uzależnionych od skali sukcesu przedsięwzięcia. Realizacja innowacyjnego przedsięwzięcia „pod klucz” staje się możliwa dzięki zaangażowaniu doświadczonego zespołu konsultantów i menedżerów projektów firmy Carrywater, która będąc udziałowcem, jest dodatkowo zmotywowana do maksymalnego wspierania nowego przedsięwzięcia.

Ventures pozwala na elastyczne finansowanie inwestycji bez konieczności ryzykowania przez Klienta pełnej sumy potrzebnej na zakup usług i infrastruktury wymaganych do realizacji przedsięwzięcia. Sprzyja także zacieśnieniu relacji i usprawnieniu współpracy pomiędzy przedstawicielami Carrywater i Klienta, którzy w przyjętym rozwiązaniu wspólnie realizują przedsięwzięcie biznesowe.

Preferowane projekty i strategia inwestycyjna Ventures

W centrum zainteresowania Carrywater Ventures znajdują się projekty osadzone w obszarach nowoczesnych technologii IT, usług profesjonalnych (m.in. zarządzania projektami), technologii mobilnych, usług i produktów hi-tech. Rozpatrujemy także projekty innowacji w branży energetycznej m.in. mikrogeneracja, optymalizacja użycia energii, eliminacja strat, a także projekty związane z budową i udostępnianiem wiedzy oraz know-how. Interesują nas m.in. takie projekty, jak aplikacje mobilne, produkty i usługi aplikacyjne cloud, rozwiązania zapewniające dostęp do lepszej jakości informacji, a także rozwiązania dla masowego odbiorcy bazujące na mechanizmach społecznościowych.

Dotychczasowe sukcesy

Członkowie komitetu inwestycyjnego Carrywater Ventures są praktykami w zakresie management consulting oraz budowania firm od podstaw, które można określić jako „business & hi-tech startups”. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zarządzaniu złożonymi projektami biznesowymi i technologicznymi oraz zbudowaniu od podstaw działających z sukcesem i szybko rosnących przedsiębiorstw (m.in. Information MarketTequila MobileWisdio), fundusz we współpracy z Klientami może podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych projektów oraz sprawić, że z czasem staną się one trwałymi i wartościowymi przedsiębiorstwami.
O powodzeniu naszych przedsięwzięć świadczy fakt, że stworzona przez nas spółka Tequila Mobile zdobyła w 2011 r. trzecie miejsce w kategorii „Wschodzące Gwiazdy” w rankingu firmy Deloitte Technology Fast50 Central Europe 2011, grupującym najszybciej rozwijające się firmy z regionu Europy Środkowej, działające w branży TMT (Technologie, Media, Telekomunikacja).
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami dotyczącymi powstania firm Tequila Mobile i Wisdio: „Świat gra z Tequila Mobile”, „Rośnie sieć społecznej mądrości Wisdio

Program „POMYSŁ NA VENTURE”

Jeszcze jedną formułą realizacji założeń Carrywater Ventures jest  zainicjowany 12 grudnia 2011 r. publiczny program „POMYSŁ NA VENTURE„, umożliwiający realizację najbardziej innowacyjnych projektów każdemu, kto ma pomysł na biznes, ale brakuje mu zasobów na jego wdrożenie. Aby zgłosić projekt do programu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia Innowacji-Przedsięwzięcia.

polecamy: