Carrywater - business architects

Historia

2011

W konsekwencji poszerzenia zakresu naszej działalności i dla potrzeb realizacji nowej strategii, 31 sierpnia 2011 r. przekształciliśmy firmę w Carrywater Group S.A. W wyniku przekształcenia powstał unikatowy na rynku polskim podmiot, który pod marką Carrywater świadczy usługi doradcze oraz zarządcze w trzech specjalizowanych modelach – Consulting, Interim oraz Ventures.

Elementem budowy grupy było także wydzielenie do osobnej spółki NetTeam Solutions działalności związanej z budową dedykowanych rozwiązań IT.

Dzięki tym zmianom Carrywater jeszcze skuteczniej odpowiada dziś na wyzwania, które konkurencyjny rynek stawia przed nowoczesnymi organizacjami.

2010

Łączna wartość inwestycji, którymi zarządzaliśmy w imieniu naszych klientów przekroczyła 1 mld PLN. Jest to też rekordowy rok w skali przychodów firmy – przekroczyliśmy 10 mln PLN przychodów z usług zarządczych i konsultingowych.

Nasze kompetencje w zakresie zarządzania projektami dla energetyki mogliśmy wykorzystać w kolejnych firmach m.in. ENEA Operator i ENERGA S.A..

2008

To czas bardzo dynamicznego rozwoju firmy – zarówno kadrowego, jak i programowego. Nasz zespół powiększył się o kilkanaście osób, wśród których znaleźli się konsultanci z bogatym doświadczeniem zdobytym w pracy dla największych firm konsultingowych, praktycy biznesu oraz świetnie wykształceni absolwenci najlepszych polskich uczelni.

W 2008 r. przedstawiliśmy też naszym klientom nowy portfel innowacyjnych usług.

Od roku 2008 jesteśmy obecni w branży energetycznej, gdzie pomagamy zmieniającym się koncernom energetycznym w definiowaniu i zarządzaniu strategicznymi projektami, m.in. CRM, paszportyzacja sieci, czy w organizacji efektywnego zarządzania portfelem inwestycji energetycznych. Wśród naszych klientów znalazły się ENERGA, PSE-Operator.

2007

15 czerwca 2007 r. zmieniliśmy nazwę na Carrywater Consulting, by podkreślić doradczy charakter spółki oraz uwzględnić rozszerzenie zakresu naszej działalności na pozainformatyczne obszary zarządzania.

Istotnym wydarzeniem było też wydzielenie ze struktur firmy Tequila Mobile (producenta gier na telefony komórkowe) do osobnej spółki akcyjnej – wcześniej ten obszar działalności był rozwijany jako działalność R&D wewnątrz firmy.

2006

Świętowaliśmy 10-lecie istnienia firmy. Łączna wartość inwestycji, którymi zarządzaliśmy w imieniu naszych klientów przekroczyła 500 mln PLN.

Nasze kompetencje doceniły spółki z branży bankowej i ubezpieczeniowej, angażując nasz zespół do strategicznych projektów. Należały do nich m.in.: doradztwo w zakresie wyboru najlepszego rozwiązania do zarządzania portfelem inwestycji, projekt wdrożenia nowej oferty produktowej oraz budowy w organizacji kultury zarządzania przez projekty.

2005

Rozpoczęliśmy realizacje projektów dla firm z sektora paliwowego, m.in. dla największego polskiego koncernu paliwowego. Nasz zespół odpowiedzialny był tu za zarządzanie, wsparcie oraz doradztwo w projektach biznesowych i informatycznych w obszarze handlu detalicznego i hurtowego.

2003

Od 2003 r. zespół naszych konsultantów z powodzeniem zarządza projektami informatycznymi o dużej skali w sektorze telekomunikacyjnym. Kierowaliśmy wdrożeniami zintegrowanych rozwiązań CRM, contact center, bilingu oraz paszportyzacji, włącznie z koordynacją zmian organizacyjnych wynikających z automatyzacji procesów biznesowych u naszych klientów. Wspieraliśmy także kryzysowe zarządzanie poprawą efektywności 36 Call Center Błękitnej Linii dla TP.

1999

W 1999 r. firmę przekształciliśmy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością działającą pod nową nazwą IT Experts. Rozszerzyliśmy też naszą ofertę o usługi dla nowych branż.
W tym okresie zaczęliśmy rozwijać własną platformę pracy grupowej NetTeam. To w oparciu o nią tworzone są dedykowane klientom systemy typu contact center, CRM (Customer Relationship Management), workflow, CMS (Content Management System), help desk i inne.

1996

W ciągu kilku lat od założenia firmy w 1996 r. nasz zespół powiększył się do 20 osób. Działaliśmy wówczas pod nazwą POS Experts Consulting, a naszą główną specjalizacją były wdrożenia systemów sprzedaży dla sieci handlowych. Koordynowaliśmy wówczas wdrożenia systemów informatycznych dla największych międzynarodowych sieci handlowych, takich jak TESCO Polska, Real Polska, Ahold Polska, TIP, PLUS Discount. Stworzyliśmy środowisko informatyczne dla ponad 150 hiper- i supermarketów na terenie całego kraju.

polecamy: