Carrywater - business architects

Testy User Experience

Wyzwanie

Nierzadko zdarza się, że organizacja inwestuje znaczące środki i zasoby w budowę narzędzia informatycznego, z którego później użytkownicy nie chcą korzystać lub korzystają w znacznie mniejszym stopniu niż zakładano. Skarżą się na nieintuicyjność, brak możliwości wykonania podstawowych czynności, niedogodności i utrudnienia w korzystaniu z narzędzia. Pojawia się potrzeba uzyskania usystematyzowanej oceny narzędzia informatycznego oraz identyfikacji jego słabych punktów.

Odpowiedź Carrywater

Przeprowadzamy testy User Experience we współpracy z użytkownikami końcowymi, dzięki którym uzyskujemy ocenę wybranych narzędzi informatycznych oraz identyfikujemy ich słabe punkty.

Opracowujemy wnioski i rekomendacje. Proponujemy wsparcie w przygotowaniu planu działań mającego na celu poprawę funkcjonalności narzędzia IT.

Wartość dla Klienta

Efektem naszej pracy jest zidentyfikowanie najważniejszych błędów w funkcjonowaniu narzędzia informatycznego. Opracowane rekomendacje zmian i usprawnień umożliwiają wprowadzenie modyfikacji, które zwiększą stopień wykorzystywania narzędzia oraz satysfakcję użytkowników.

Produkty

W zależności od ustalonego zakresu, zwykle powstają następujące produkty naszych prac:

  • Rekomendacje zmian i usprawnień