Carrywater - business architects

O nas

O Carrywater

Carrywater to doświadczony doradca i dostawca kompleksowych rozwiązań dla biznesu, specjalista w zakresie optymalizacji procesów biznesowych oraz wdrażania nowych produktów i rozwiązań IT. W ciągu 15 lat działalności staliśmy się największą w Polsce firmą specjalizującą się w zarządzaniu projektami oraz w budowaniu w organizacjach kultury zarządzania przez projekty. Naszą siłą jest zespół składający się z doświadczonych i skutecznych w działaniu menedżerów projektów oraz analityków, zorientowanych na osiągnięcie wymiernego rezultatu.

Misja Carrywater

Wspólnie z naszymi Klientami angażujemy się w osiąganie ambitnych celów, stosując przy tym innowacyjne podejście do zarządzania obecnym i przyszłym biznesem.

Jesteśmy biznesmenami, którzy inwestują z sukcesem także w swoje pomysły w ramach funduszu Carrywater Ventures, mamy więc przedsiębiorcze podejście do prowadzonych projektów klienta. W ramach działającego w firmie programu generowania nowych pomysłów Idea Generation, angażujemy naszych konsultantów w proces definiowania i planowania innowacji, które po analizie korzyści, kosztów i ryzyka zostaną wdrożone w naszej firmie jako usprawnienia lub w organizacji Klienta jako nowe produkty lub optymalizacje.

Zarząd

Zarząd

Grupa

Carrywater Group to największa w Polsce firma specjalizująca się w zarządzaniu projektami i wdrażaniu w organizacjach kultury zarządzania przez projekty. Carrywater dysponuje zespołem ponad 50 Project Managerów i ekspertów oraz partnerami zewnętrznymi.

Filozofia budowy grupy zakłada elastyczną formę naszej współpracy z partnerami i w efekcie powoduje, że struktura firmy i jej koszty są z założenia lekkie, a model pracy z partnerami – sieciowy tj. biznesowy odpowiednik Web 2.0. W przeciwieństwie do firm o „cięższej” strukturze zatrudnienia, Carrywater nie obciąża klienta ukrytymi kosztami wynikającymi z prowadzenia działalności.

W skład Grupy wchodzą:

Carrywater Group S.A. (dawniej: Carrywater Consulting Sp. z o.o.) – główna spółka matka, integrator wiedzy, kompetencji i rozwiązań dostarczanych przez specjalistów z powiązanych kapitałowo spółek partnerskich. Oferuje usługi doradcze i zarządcze w trzech nowatorskich modelach: ConsultingInterim i Ventures.

NetTeam Solutions S.A. – dostawca dedykowanych rozwiązań IT, a także systemów wspierających automatyzację procesów biznesowych. Firma specjalizuje się w budowaniu rozwiązań zgodnie z wymaganiami klientów, integracji z innymi systemami klienta, a także zapewnia wdrażanie rozwiązań opartych na produktach własnych z linii NetTeam. Zespół managerów, analityków i programistów NetTeam ma ponad 10-letnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań IT. Spółka powstała w kwietniu 2011 r. przez wydzielenie zorganizowanego przedsiębiorstwa z Carrywater Consulting Sp. z o.o.

W ramach głównej spółki grupy działa Carrywater Ventures – fundusz powołany z myślą o wspieraniu projektów inwestycyjnych realizowanych wspólnie z klientami, a także dla wspierania innowacyjnych projektów wewnętrznych. W centrum zainteresowania funduszu znajdują się projekty osadzone w obszarach nowoczesnych technologii IT, usług profesjonalnych, technologii mobilnych, usług i produktów hi-tech oraz zarządzania wiedzą i know-how. Opracowywane są również projekty innowacji w branży energetycznej m.in. mikrogeneracja, optymalizacja użycia energii, eliminacja strat.
Carrywater Ventures zainteresowane jest m.in. takimi projektami, jak aplikacje mobilne, produkty i usługi aplikacyjne cloud, rozwiązania zapewniające dostęp do lepszej jakości informacji, a także rozwiązania dla masowego odbiorcy bazujące na społecznościowych relacjach. Zespół prowadzący fundusz powołał do życia spółki: Tequila Mobile S.A., Information Market SA (dawniej e-petrol.pl) oraz Wisdio S.A.

Fundusz wspiera następujące przedsięwzięcia:

Tequila Mobile S.A. – od 2007, globalnie działająca platforma cyfrowej dystrybucji aplikacji mobilnych. Ze sprzedażą w 80 krajach, dostarczająca mobilne aplikacje na telefony komórkowe (specjalizuje się w grach w modelu freemium). Zarządza platformą Tequila Planet, z której korzysta już ponad 10 mln użytkowników. Platforma zapewnia marketing mobilny, bezpośrednią dystrybucję mobilnych aplikacji do końcowych użytkowników oraz monetyzację i rozliczanie mikro-transakcji dla własnych aplikacji i dla partnerów, tj. developerów gier z całego świata. Firma posiada sieć przedstawicieli reprezentujących Tequila w kluczowych regionach na świecie. Spółka została zarejestrowana w grudniu 2007 po spin-off innowacyjnego projektu R&D prowadzonego od 2003 w ramach Carrywater.
W 2011 r. firma zdobyła 3. miejsce w kategorii „Wschodzące Gwiazdy” w 12. edycji konkursu firmy doradczej Deloitte Technology Fast50 Central Europe 2011 grupującego najszybciej rozwijające się firmy z regionu Europy Środkowej, działające w branży TMT (Technologie, Media, Telekomunikacja). Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym powstania firmy: „Świat gra z Tequila Mobile

Wisdio S.A. – od 2011, firma z produktem-serwisem globalnym typu „social search” dostępnym przez Internet i jako aplikacja mobilna. Wisdio to rozwiązanie ułatwiające wyszukiwanie odpowiedzi na specjalistyczne pytania dzięki pomocy sieci ekspertów i użytkowników portalu. Budowana platforma umożliwia komercyjne udostępnianie wiedzy przez ekspertów dla zainteresowanych osób. Dzięki Wisdio klienci biznesowi mogą organizować wiedzę i udostępniać ją wewnętrznie lub dla swoich klientów. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym powstania firmy: „Rośnie sieć społecznej mądrości Wisdio

Information Market S.A. – od 2011, dostawca serwisów informacyjnych, m.in. lider w dziedzinie specjalizowanych płatnych serwisów e-petrol.pl dla branży paliwowej. Firma dostarcza wiodącym sektorom gospodarki informacje o prognozach cen, notowaniach surowców, wydarzeniach, ludziach i firmach. Information Market to także niezależna firma doradcza, jej zespół konsultingowy specjalizuje się w świadczeniu usług konsultingowych i analitycznych wspomagających handel paliwami w Polsce.

Przedsięwzięcia znajdują się w portfelu Carrywater Ventures Limited kontrolowanym przez głównego akcjonariusza Carrywater.

Historia

2011

W konsekwencji poszerzenia zakresu naszej działalności i dla potrzeb realizacji nowej strategii, 31 sierpnia 2011 r. przekształciliśmy firmę w Carrywater Group S.A. W wyniku przekształcenia powstał unikatowy na rynku polskim podmiot, który pod marką Carrywater świadczy usługi doradcze oraz zarządcze w trzech specjalizowanych modelach – Consulting, Interim oraz Ventures.

Elementem budowy grupy było także wydzielenie do osobnej spółki NetTeam Solutions działalności związanej z budową dedykowanych rozwiązań IT.

Dzięki tym zmianom Carrywater jeszcze skuteczniej odpowiada dziś na wyzwania, które konkurencyjny rynek stawia przed nowoczesnymi organizacjami.

2010

Łączna wartość inwestycji, którymi zarządzaliśmy w imieniu naszych klientów przekroczyła 1 mld PLN. Jest to też rekordowy rok w skali przychodów firmy – przekroczyliśmy 10 mln PLN przychodów z usług zarządczych i konsultingowych.

Nasze kompetencje w zakresie zarządzania projektami dla energetyki mogliśmy wykorzystać w kolejnych firmach m.in. ENEA Operator i ENERGA S.A..

2008

To czas bardzo dynamicznego rozwoju firmy – zarówno kadrowego, jak i programowego. Nasz zespół powiększył się o kilkanaście osób, wśród których znaleźli się konsultanci z bogatym doświadczeniem zdobytym w pracy dla największych firm konsultingowych, praktycy biznesu oraz świetnie wykształceni absolwenci najlepszych polskich uczelni.

W 2008 r. przedstawiliśmy też naszym klientom nowy portfel innowacyjnych usług.

Od roku 2008 jesteśmy obecni w branży energetycznej, gdzie pomagamy zmieniającym się koncernom energetycznym w definiowaniu i zarządzaniu strategicznymi projektami, m.in. CRM, paszportyzacja sieci, czy w organizacji efektywnego zarządzania portfelem inwestycji energetycznych. Wśród naszych klientów znalazły się ENERGA, PSE-Operator.

2007

15 czerwca 2007 r. zmieniliśmy nazwę na Carrywater Consulting, by podkreślić doradczy charakter spółki oraz uwzględnić rozszerzenie zakresu naszej działalności na pozainformatyczne obszary zarządzania.

Istotnym wydarzeniem było też wydzielenie ze struktur firmy Tequila Mobile (producenta gier na telefony komórkowe) do osobnej spółki akcyjnej – wcześniej ten obszar działalności był rozwijany jako działalność R&D wewnątrz firmy.

2006

Świętowaliśmy 10-lecie istnienia firmy. Łączna wartość inwestycji, którymi zarządzaliśmy w imieniu naszych klientów przekroczyła 500 mln PLN.

Nasze kompetencje doceniły spółki z branży bankowej i ubezpieczeniowej, angażując nasz zespół do strategicznych projektów. Należały do nich m.in.: doradztwo w zakresie wyboru najlepszego rozwiązania do zarządzania portfelem inwestycji, projekt wdrożenia nowej oferty produktowej oraz budowy w organizacji kultury zarządzania przez projekty.

2005

Rozpoczęliśmy realizacje projektów dla firm z sektora paliwowego, m.in. dla największego polskiego koncernu paliwowego. Nasz zespół odpowiedzialny był tu za zarządzanie, wsparcie oraz doradztwo w projektach biznesowych i informatycznych w obszarze handlu detalicznego i hurtowego.

2003

Od 2003 r. zespół naszych konsultantów z powodzeniem zarządza projektami informatycznymi o dużej skali w sektorze telekomunikacyjnym. Kierowaliśmy wdrożeniami zintegrowanych rozwiązań CRM, contact center, bilingu oraz paszportyzacji, włącznie z koordynacją zmian organizacyjnych wynikających z automatyzacji procesów biznesowych u naszych klientów. Wspieraliśmy także kryzysowe zarządzanie poprawą efektywności 36 Call Center Błękitnej Linii dla TP.

1999

W 1999 r. firmę przekształciliśmy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością działającą pod nową nazwą IT Experts. Rozszerzyliśmy też naszą ofertę o usługi dla nowych branż.
W tym okresie zaczęliśmy rozwijać własną platformę pracy grupowej NetTeam. To w oparciu o nią tworzone są dedykowane klientom systemy typu contact center, CRM (Customer Relationship Management), workflow, CMS (Content Management System), help desk i inne.

1996

W ciągu kilku lat od założenia firmy w 1996 r. nasz zespół powiększył się do 20 osób. Działaliśmy wówczas pod nazwą POS Experts Consulting, a naszą główną specjalizacją były wdrożenia systemów sprzedaży dla sieci handlowych. Koordynowaliśmy wówczas wdrożenia systemów informatycznych dla największych międzynarodowych sieci handlowych, takich jak TESCO Polska, Real Polska, Ahold Polska, TIP, PLUS Discount. Stworzyliśmy środowisko informatyczne dla ponad 150 hiper- i supermarketów na terenie całego kraju.

Partnerzy

Carrywater jest członkiem:

polecamy: