Carrywater - business architects

Jacek Czak

Jacek Czak

Gdy zbliżał się koniec piątego roku studiów w Szkole Głównej Handlowej miałem świadomość tego, iż nieuchronnie stosunkowo beztroskie, studenckie lata życia dobiegały końca i przyszedł czas, żeby wziąć pełną odpowiedzialność za swoje życie. Wiązało się to w szczególności z rozpoczęciem kariery zawodowej. Podczas studiów miałem okazję odbyć kilka praktyk i staży, jednak teraz należało znaleźć pracę, z którą mógłbym związać swoją przyszłość.

Wielu moich znajomych z uczelni wybrało karierę w konsultingu. Ja też postanowiłem spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Nie miałem jednak pewności, czy postępuję słusznie, ponieważ wielokrotnie nasłuchałem się negatywnych opinii o pracy w korporacjach, o ciągłej rywalizacji i spędzaniu ponad połowy życia za burkiem. Zamiast wybierać pracę w dużej korporacji, postanowiłem zaaplikować do firmy Carrywater. Jak się później okazało, był to niezwykle trafny wybór.

Moja przygoda z Carrywater zaczęła się krótko po napisaniu pracy magisterskiej. Był to moment, w którym stwierdziłem, że chcę znaleźć pracę w firmie, w której będę mógł naprawdę się rozwijać i z którą będę mógł związać swoją przyszłość. Staż minął niezwykle szybko, głównie dzięki intersującym i różnorodnym obowiązkom, ale również fantastycznej atmosferze. Było to dla mnie ważnym czynnikiem podczas rozpoczynania kariery zawodowej – nie chciałem, żeby praca była tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim ciekawą przygodą.

Podczas stażu miałem okazje wspierać ciekawe projekty związane głównie z dynamicznie rozwijającą się branżą energetyczną. Oczywiście było to poprzedzone kilkoma rozmowami z przełożonymi, którzy sami próbowali się dowiedzieć, jakie są moje zainteresowania i w jakim kierunku pragnę się rozwijać. Dzięki temu mogłem zajmować się zagadnieniami, które naprawdę mnie interesowały, co sprawiało, że praca była dużo przyjemniejsza.
Początki w całkowicie nowym otoczeniu nie zawsze są łatwe, jednak w przypadku Carrywater było zupełnie inaczej. Ludzie w firmie byli niezwykle sympatyczni, a w razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości służyli dobrą radą i pomocą. Uważam, że odpowiednia atmosfera panująca w pracy ma duży wpływ na samopoczucie, motywację, a przez to – odpowiednią jakość pracy. Mi atmosfera panująca w Carrywater od razu się spodobała.

Po zakończeniu stażu dostałem propozycję kontynuowaniu kariery w Carrywater, z której z przyjemnością skorzystałem

polecamy: